Włosy.sos.plPreparaty na wypadanie włosów i łysienie...

Graficzne przedstawienie działania Nanogenu


przed


po
 www.herker.pl
Największa oferta. Wszystkie preparaty Toppik razem. Zagęszczanie włosów różne metody.
 www.mirao.pl
Mikrowłókna do włosów, włosy doczepiane, preparaty na łysienie.
»  Łysienie łojotokowe

Łysienie łojotokowe jest skutkiem szerszego schorzenia, zwanego łojotokowym zapaleniem skóry. Narażeni są na nie głównie mężczyźni, zwłaszcza po 30. roku życia (kobiecy hormon, estrogen, ma działanie hamujące łojotok). Występuje stosunkowo często i ma nawrotowy charakter.


Choć przyczyny choroby nie są do końca jasne, lekarze wymieniają kilka podstawowych czynników, które jej sprzyjają. Są to głównie:

- zaburzenia immunologiczne
- nieprawidłowości hormonalne (głównie o charakterze androgenowym)
- skłonność do zakażeń o podłożu grzybiczym
- predyspozycje genetyczne
- zaburzenie czynności gruczołów płciowych
- nieprawidłowe działanie tarczycy i przewodu pokarmowego
- niezachowanie właściwej higieny
- zaniedbany łupież na skórze głowy
- nadużywanie używek
- pora roku (zaostrzenie w okresie jesieni i zimy)


Ponieważ zmiany chorobowe pojawiają się często u osób z długotrwałym obniżeniem nastroju (depresja, nadmierny stres), przyjmuje się, że mają wyraźny związek z zachwianiem naturalnej odporności organizmu. Wskazywałby na to również fakt, iż towarzyszące im zmiany grzybicze powstają w wyniku działania grzybów drożdżopodobnych, które naturalnie bytują na skórze człowieka, nie czyniąc mu zazwyczaj żadnych szkód.

Łojotokowe zapalenie skóry jest uciążliwe głównie ze względu na widoczne objawy. Zaczerwieniona skóra głowy, twarzy (czasem również między łopatkami, a nawet w okolicy odbytu) pokrywa się drobnymi, szarymi lub żółtymi łuskami, które trudno ukryć przed otoczeniem. Zaogniona faza powoduje przerzedzanie włosów, które – nieleczone - prowadzi do rozlanego lub ogniskowego łysienia łojotokowego.

Często objawy te poprzedzone są występowaniem łupieżu, początkowo suchego, potem tłustego, czyli łojotokowego. Ten ostatni jest już nie tylko problemem estetycznym, ale i dermatologicznym i wymaga leczenia, żeby nie zdążył przejść w stan zapalny. Późniejsza infekcja bakteryjna powoduje występowanie bolesnych krostek, skóra pokrywa się tłustymi strupkami. Taki stan prowadzi do nasilonego wypadania włosów.

Jeśli leczenie łojotokowego zapalenia skóry podejmie się odpowiednio wcześnie, zmiany te bywają odwracalne, a utracone włosy z wolna odrastają, gdy mieszki włosowe nie zostały trwale uszkodzone. Nowoczesna dermatologia dobrze radzi sobie z usuwaniem objawów choroby, chociaż trzeba liczyć się z możliwością jej nawrotów, szczególnie w okresie ponownego osłabienia organizmu. Aby ustrzec się przed następnymi atakami dolegliwości, trzeba starannie przestrzegać zaleceń lekarskich i znać czynniki, które sprzyjają zaostrzaniu objawów.