Włosy.sos.plPreparaty na wypadanie włosów i łysienie...

Graficzne przedstawienie działania Nanogenu


przed


po
 www.herker.pl
Największa oferta. Wszystkie preparaty Toppik razem. Zagęszczanie włosów różne metody.
 www.mirao.pl
Mikrowłókna do włosów, włosy doczepiane, preparaty na łysienie.
»  Peruki

Peruka to nie tylko ostatnia deska ratunku dla bezwłosej głowy. Przez wieki stanowiła dowód luksusu i dobrego smaku, służyła podkreśleniu statusu społecznego i podążania za modą. Już starożytne Egipcjanki goliły włosy na zero, żeby móc nakryć je wytworną peruką. Była ona zresztą dostosowana do tamtejszego gorącego klimatu i posiadała klapki ze sznureczkami, które dawały się uchylać, żeby dostarczyć rozgrzanej głowie świeżego powietrza. Bogate kobiety nosiły peruki z naturalnych włosów ludzkich lub zwierzęcych, uboższe musiały się zadawalać sztucznymi, wytwarzanymi np. z filcu, barwionego środkami roślinnymi.

W starożytnym Rzymie w cenie były jasne, zadbane pukle. Ponieważ jednak większość tamtejszych kobiet miała naturalnie ciemne włosy, uciekały się do rozjaśniania za pomocą specjalnych ziołowych mieszanek. Jeśli ten sposób nie dawał zamierzonych efektów, chętnie korzystały z peruk, zrobionych z włosów słowiańskich i germańskich niewolnic, plotąc je w warkocze i upinając starannie dookoła głowy.

W Europie zwyczaj noszenia sztucznych włosów ma również długa historię, a rozkrzewiła go zwłaszcza osiemnastowieczna moda francuska, która kazała umieszczać na głowie przedziwne, bogato zdobione konstrukcje perukarskie. Trend ten dotyczył w równej mierze kobiet i mężczyzn, a podleganie mu dodawało urody i splendoru. Francuskie arystokratki godziły się na sporą niewygodę, byle tylko zadziwić otoczenie piętrowymi, misternie budowanymi perukami, które w niczym nie przypominały naturalnych fryzur. Taka „budowla” stanowiła bardzo ważny element wizerunku, a rodzaj zdobienia wyrażał emocje, upodobania oraz możliwości finansowe właścicielki. Do jakiej przesady to prowadziło, obrazuje fakt, że niekiedy wsiadanie do karety wymagało uprzedniego zdjęcia z niej dachu…

Dziś nikt nie zgodziłby się na to, żeby peruka budziła sensację lub wyraźnie ograniczała normalną aktywność życiową. Wręcz przeciwnie – ma być jak najbardziej niekrępująca, podobna do naturalnej fryzury i komfortowa w noszeniu. Jest to istotne, ponieważ peruki są nadal chętnie używanym przedmiotem, po który sięga się w razie potrzeby lub kaprysu. W dobrym tonie jest móc odmienić swój wygląd za ich pomocą, z czego najchętniej korzystają kobiety, by w ten prosty sposób wyraźnie zaakcentować chęć wyglądania inaczej.
Peruki są więc prawie obowiązkowym rekwizytem osób, dla których wizerunek jest narzędziem pracy, bo dzięki nim najłatwiej o błyskawiczną, efektowną metamorfozę.

Dla przeciwwagi – nie wszędzie przeważa pogląd, że włosy dodają uroku - nawet paniom. W niektórych afrykańskich plemionach za najbardziej atrakcyjne uważa się kobiety, które prezentują starannie wygoloną czaszkę, a te, które noszą się inaczej, mają marne szanse na lokalnym rynku matrymonialnym. Nawet nasza europejska kultura, która kładzie nacisk na zadbane włosy, spotyka się czasem z odważnymi postawami kobiet, które celowo pozbawiają się włosów. Są to najczęściej osoby związane z show-biznesem, których wygląd jest zwykle szeroko komentowany. W ten sposób wyróżniła się swojego czasu np. irlandzka piosenkarka Shinead O`Connor.

Jeśli natomiast ktoś nie chce pokazywać bezwłosej głowy lub ma zamiar efektownie odmienić swój wygląd, ma do dyspozycji szeroką gamę najróżniejszych peruk. Wykorzystując ulepszone technologie produkcji uzyskuje się bowiem produkty, który nie obciążają głowy, zapewniają komfort noszenia i dobry wygląd. Oferta handlowa gwarantuje możność wyboru między perukami najróżniejszego rodzaju, jakości i ceny. Produkowane są z włosów sztucznych lub naturalnych, mocowane tradycyjnie lub na siatce z mikrowłókien. Podjęcie decyzji o zakupie warunkowane jest właściwie tylko kosztem, jaki się z nim wiąże.