Włosy.sos.plPreparaty na wypadanie włosów i łysienie...

Graficzne przedstawienie działania Nanogenu


przed


po
 www.herker.pl
Największa oferta. Wszystkie preparaty Toppik razem. Zagęszczanie włosów różne metody.
 www.mirao.pl
Mikrowłókna do włosów, włosy doczepiane, preparaty na łysienie.
»  Peruki na mikroskórze

Standardowe peruki wytwarzane są z dobrych materiałów, których zadaniem jest nieobciążanie głowy i – w miarę możności – pozwalanie skórze na swobodne oddychanie. Nie powinny one również stwarzać ryzyka niespodziewanego zsunięcia się. Spełnienie tych warunków nie jest jednak w pełni możliwe, dopóki bazowa część peruki w swojej strukturze będzie znacznie odbiegać od naturalnej konstrukcji skóry.

Od pewnego czasu dostępne są na rynku produkty, które zdają się w dużym stopniu pokonywać ten problem. Ich innowacyjność polega na użyciu zupełnie nowego rodzaju materiału, na którym osadza się włosy. Jest to rodzaj hipoalergicznej, silikonowej siateczki, zwanej mikroskórą. Przylega ona idealnie do czaszki, prawie zupełnie niwelując ryzyko niespodziewanego zsunięcia się. Dodatkowo, dzięki maleńkim porom lepiej wentyluje skórę głowy, która nie nagrzewa się tak, jak pod tradycyjnymi perukami.

W tak skonstruowaną mikroskórę wszczepia się pojedynczo naturalne albo syntetyczne włosy. Jej budowa pozwala na „przewlekanie” na zewnątrz swoich włosów, które nadal rosną, przez co stanowi praktyczne połączenie peruki z naturalnym owłosieniem skóry głowy. Można nią więc zagęszczać włosy, uzupełniać miejscowe braki lub zrekonstruować całą fryzurę.

Sporą zaletą mikroskóry jest jej stabilne trzymanie się skóry głowy. Przymocowana specjalnymi termoplastycznymi substancjami pozwala bezpiecznie korzystać z pełnej aktywności ruchowej, a nawet uprawiać sporty, w tym także pływanie. Ponieważ jest niewidoczna i prawie nieobciążająca skóry głowy, zwiększa znacznie komfort użytkowania w porównaniu z dotychczas produkowanymi perukami.

Fryzura wsparta mikroskórą nie wymaga rygorystycznej pielęgnacji ani stosowania specjalnych środków kosmetycznych. Można ją farbować, skracać, a także zagęszczać i przedłużać. Takie niechirurgiczne uzupełnianie ubytków włosów często nazywane bywa „protezą włosów”, co podkreśla innowacyjność i skuteczność tego rozwiązania. Nowy, prawie niewidoczny materiał bazowy sprawia, że uzupełnienie wygląda bardzo naturalnie nawet z bliskiej odległości, także w prześwitach między włosami.

Jak każda metoda, która ma zastępować włosy rosnące naturalnie, i ta ma jednak swoje wady. Główną z nich jest cena, dochodząca do kilku tysięcy złotych. Jeśli ma uzupełniać niewielki ubytek włosów, alternatywą staje się przeszczep, który również uchodzi za drogi i mniej dostępny przeciętnemu chętnemu do odtworzenia włosów.

Peruki na mikroskórze z czasem wymagają wymiany. Częstotliwość zakupu takiej peruki podobna jest do standardowej, zrobionej z naturalnych włosów i wynosi około dwóch lat. Chociaż komfort jej noszenia jest sporo wyższy niż w perukach typowych, ta również może powodować miejscowe przegrzewanie się skóry głowy. Wśród różnych rodzajów peruk jest jednak wyraźnie rozwiązaniem najnowocześniejszym, które pozwala pełniej korzystać z dobrodziejstwa nowych włosów, nie narażając właściciela na najbardziej uciążliwe niedogodności związane z noszeniem peruki.