Włosy.sos.plPreparaty na wypadanie włosów i łysienie...

Graficzne przedstawienie działania Nanogenu


przed


po
 www.herker.pl
Największa oferta. Wszystkie preparaty Toppik razem. Zagęszczanie włosów różne metody.
 www.mirao.pl
Mikrowłókna do włosów, włosy doczepiane, preparaty na łysienie.
»  Peruki naturalne

Peruki naturalne mają tę przewagę nad syntetycznymi, że powstały z prawdziwych włosów.
I choć zdawałoby się, że to niewystarczający argument, żeby nabywać produkt kilkakrotnie droższy, to jednak póki co prawdziwych włosów nie da się idealnie „podrobić”. Syntetyczne mogą być mniej lub bardziej podobne do naturalnych, nigdy jednak nie są ich wierną kopą.

Włos naturalny posiada bowiem cechy, których nie znajdziemy w produkcie sztucznym. Jest miękki i miły w dotyku, układa się naturalnie, ma strukturę stworzoną do tego, by dać się modelować, strzyc i farbować i czesać. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy pierwotna fryzura wymaga indywidualnej korekty (np. zmiany długości grzywki, innego uczesania) albo po jakimś czasie będzie potrzebować fryzjerskiej ingerencji.

Peruka z włosów naturalnych posiada połysk autentycznego włosa, a żaden z nich nie wygląda dokładnie tak samo, bo każdy wyrósł z innego, prawdziwego mieszka włosowego.

Być może kiedyś zaawansowana technologia pozwoli na hodowlę włosów poza organizmem człowieka – na razie prawdziwe włosy to tylko te, które zostały ścięte z głowy ich właściciela. To pochodzenie włosa oraz precyzja wykonania peruki powoduje, że jest ona znacznie droższa od syntetycznej.

Takie peruki – właściwie pielęgnowane - mają również dłuższy żywot i można ich używać przez około 2 lata. Łatwiej się rozczesują, choć wymagają przy tym sporo ostrożności. Dają możliwość radykalnej zmiany uczesania, długości, a nawet koloru włosów. Odpowiednio dobrane, są praktycznie nie do odróżnienia od włosów, które mają zastępować.

Peruki naturalne różnią się między sobą materiałem, z którego zostały wykonane. Choć są to zawsze prawdziwe włosy, pochodzą często z innych rejonów świata i wymagają profesjonalnych zabiegów, upodabniających je do włosów mieszkańców naszej części Europy. Najłatwiej dostępne, a co za tym idzie – relatywnie najtańsze – są włosy azjatyckie i indyjskie. Ponieważ są z natury ciemne, poddaje się je zabiegom dekoloryzacji. Wpływa to niestety nieco na ich trwałość, choć nie nastręczają kłopotów w użytkowaniu. Droższe wersje peruk powstają z włosów europejskich, gdyż nie wymagają specjalnej obróbki. Najtrudniej dostępne są zaś włosy słowiańskie, które idealnie wpasowują się w oczekiwania polskich klientów – najbardziej przypominają nasze naturalne włosy, nie ulepsza się ich chemicznie, są przez to również najtrwalsze.

Rzecz jasna, nawet doskonale zrobiona peruka z najlepszej jakości naturalnych włosów nie będzie nigdy tak wygodna w noszeniu, jak własna fryzura. Głównym dyskomfortem jest ryzyko zsunięcia się peruki oraz nagrzewanie się głowy podczas jej noszenia. Ważna jest też precyzja wykonania peruki – tak, aby oglądana z bliska również wyglądała naturalnie, zwłaszcza nad czołem i w prześwitach między włosami.

Jak własne, także i włosy z peruki, mimo właściwej pielęgnacji ulegają z czasem zniszczeniu. Niektóre wypadają, inne zrywają się, a ponieważ te włosy niestety nie odrastają, dlatego okres żywotności peruki jest zwykle z góry określony. Dłuższy, jeśli zabiegi pielęgnacyjne dokonywane są w zakładzie perukarskim, który ją wyprodukował i udzielił gwarancji, nieco krótszy – jeśli po zakupie dbano o nie w domu.