Włosy.sos.plPreparaty na wypadanie włosów i łysienie...

Graficzne przedstawienie działania Nanogenu


przed


po
 www.herker.pl
Największa oferta. Wszystkie preparaty Toppik razem. Zagęszczanie włosów różne metody.
 www.mirao.pl
Mikrowłókna do włosów, włosy doczepiane, preparaty na łysienie.
»  Po przeszczepie

Używając obiegowego pojęcia „przeszczep włosów” wyobrażamy sobie zabieg, który kończy się zapełnieniem głowy nowymi włosami. Łysina znika, a pacjent oddycha z ulgą , ciesząc się od tej chwili pełną fryzurą. Jest to wizja niewątpliwie miła, ale niemająca wiele wspólnego z prawdziwym przebiegiem wydarzeń.

W rzeczywistości nawet po zabiegu, prowadzonym najnowszą, najmniej inwazyjną techniką wszczepiania pojedynczych mieszków włosowych, nikt nie wygląda jak wprost od fryzjera. Głowa pełna jest czerwonych kropek, a włosy – jeszcze przed przeszczepem – zostają krótko przycięte. Skrócenie ich ułatwia pracę lekarzowi, a kropki to ślady „przesadzeń” – jedne są „dołkami” po zabranych mieszkach, inne – świeżo zapełnionymi „doniczkami”.

Jeśli nawet przeszczepiono i włosy, w niedługi czas po zabiegu same wypadną. Jest to efekt szoku, jaki przeszedł mieszek włosowy, który przechodzi wtedy w fazę telegenowego uśpienia. Nie ma jednak powodu do nie pokoju – to naturalny proces, który kończy żywot starego włosa i początkuje okres wyrastania nowego. Ten nowy pojawia się po kilku tygodniach od przeszczepu i będzie początkiem fryzury w miejscu, gdzie dotąd jej brakowało.

Ponieważ zabieg prowadzony jest w znieczuleniu miejscowym, a zwykle wymaga kilku godzin pracy lekarza, pacjent może zrobić sobie w jego trakcie przerwę. Po zakończeniu przeszczepu, w zależności od rodzaju zabiegu - wycinanie paska skóry kończone jest założeniem opatrunku, pobieranie pojedynczych mieszków nie zostawia większych śladów - pacjent po krótkim czasie może samodzielnie wrócić do domu. Jeśli zachodzi taka potrzeba, może użyć doustnych leków przeciwbólowych.

Po około dwóch tygodniach od zabiegu przeprowadza się kontrolę lekarską, która ma zbadać, czy okres gojenia został zakończony, a proces wzrostu nowych włosów może się bez przeszkód rozpocząć. Jeśli wszystko przebiega zgodnie z planem, częsty nadzór lekarski nie jest już potrzebny, a pacjent musi się tylko uzbroić w cierpliwość, czekając na wizualny efekt zabiegu, czyli przebijanie się przez skórę tak długo oczekiwanych włosów.

Gojenie się śladów po zabiegu trwa około tygodnia (w przypadku wycinania paska skóry – dłużej), dwa tygodnie zabiera przyjmowanie się mieszków włosowych w nowych miejscach. Do tego czasu wskazane jest ostrożne obchodzenie się ze skórą głowy, potem wystarczy już tylko czekać na odrośnięcie włosów. Następuje ono zwykle po 2-3 miesiącach od zabiegu. Ponieważ tempo wzrostu włosa to 1-2 cm miesięcznie, na pełny efekt odrostu trzeba poczekać zwykle około pół roku.

Gęstość nowej fryzury zależy od ilości przeszczepionych włosów w stosunku wielkości do miejsca, w którym mają wyrosnąć. Zabieg można powtarzać po całkowitym wygojeniu się skóry głowy i odrośnięciu włosów. Wtedy będzie polegał na zagęszczaniu nowej fryzury. Zazwyczaj jednak już po pierwszym pacjenci widzą kolosalną różnicę, która większości z nich wystarcza. Przeszczepione włosy rosną bowiem praktycznie do końca życia.