Włosy.sos.plPreparaty na wypadanie włosów i łysienie...

Graficzne przedstawienie działania Nanogenu


przed


po
 www.herker.pl
Największa oferta. Wszystkie preparaty Toppik razem. Zagęszczanie włosów różne metody.
 www.mirao.pl
Mikrowłókna do włosów, włosy doczepiane, preparaty na łysienie.
»  Porost włosów

Co zrobić, żeby włosy rosły szybciej? To zmartwienie głównie dziewcząt i kobiet, które chcą często zmieniać fryzury, czasami szybko zlikwidować skutki nieudanego strzyżenia. Przy czym przyspieszenie rośnięcia włosów dotyczy tylko tych na głowie – moda na staranną depilację wyklucza bowiem ostentacyjne posiadanie ich w innych rejonach ciała. Tymczasem zwykle bywa na odwrót – pozbywanie się włosów na łydkach musi odbywać się sporo szybciej, niż da się zauważyć przyrost włosów na głowie.

Włosy rosną przeciętnie 1 do 2 cm miesięcznie, w zależności od osobniczych predyspozycji. Zwiększanie tego tempa to wyzwanie dla dermatologii i przemysłu kosmetycznego. Póki co, wszelkie preparaty na porost włosów to raczej produkty, które zwiększają komfort rośnięcia, dostarczając skórze właściwych substancji odżywczych. Nieudowodnione są natomiast ich możliwości w „poganianiu” mieszków włosowych do szybszej pracy. Choć być może jest to tylko spór o terminologię – wszak najważniejszy jest efekt, czyli wyraźny wzrost zdrowych włosów.

Kwestia długości włosów staje się mniej istotna w sytuacji, kiedy zaczyna ich po prostu brakować. Wzmożone wypadanie powinno zachęcić do poszukiwania przyczyn – to najwłaściwszy sposób postępowania. Skuteczna kuracja polega bowiem na znalezieniu powodów nadmiernego gubienia włosów, inaczej wszelkie metody będą tylko maskowaniem problemu. Kiedy dolegliwość zostanie zdiagnozowana, najlepszym lekarstwem na porost włosów stanie się medykament przeciwko samej chorobie.

A jeśli człowiek nie choruje, a włosy i tak lecą? Za taki „zdrowy” rodzaj przerzedzania fryzury uważa się u mężczyzn łysienie androgenowe. Nie trzeba go leczyć, bo nie skutkuje niczym innym, jak tylko wypadaniem włosów. Zdesperowani panowie, którzy chcą zahamować ten proces, szukają skutecznych metod na porost włosów. Z pomocą przychodzi im medycyna, próbując zneutralizować szkodliwe działanie hormonów na mieszki włosowe. Ponieważ jednak terapia nie może zaburzyć równowagi hormonalnej, bo groziłoby to dużo poważniejszymi konsekwencjami, więc leczenie miewa różny stopień skuteczności.

Niektórzy twierdzą, że łysienie typu męskiego dzieli się na leczone i nieleczone, ale oba wyglądają w efekcie tak samo. Inni zaś zapewniają o dobroczynnych skutkach preparatów wzmacniających i medycznych. Z pewnością dobrze jest podjąć próby zahamowania łysienia, jeśli stanowi ono dyskomfort i obniża jakość życia, choćby tylko w bardzo subiektywnym odczuciu. Skorzystanie z oferty lekarskiej lub kosmetycznej, zadbanie o siebie (brak tej troski często bywa powodem nadmiernego wypadania włosów!) daje realną nadzieję na poprawę stanu fryzury.

Oferta środków przyspieszających porost zdrowych włosów jest bardzo duża. Część z nich stosuje się tylko w określonych chorobowych przypadkach, pozostałe są uniwersalne i można ich używać również profilaktycznie. Do niektórych trzeba recepty lekarskiej, innym wystarczy receptura do samodzielnego wykonania. Każde z nich mają swoich zwolenników, wszystkie były sprawdzane, a ich działanie ocenione. Decydując się na wybór określonego preparatu, warto zasięgnąć porady specjalisty. W tym gąszczu środków chodzi przecież tylko o jeden skutek – żeby włosy na głowie przestały być powodem stresu.