Włosy.sos.plPreparaty na wypadanie włosów i łysienie...

Graficzne przedstawienie działania Nanogenu


przed


po
 www.herker.pl
Największa oferta. Wszystkie preparaty Toppik razem. Zagęszczanie włosów różne metody.
 www.mirao.pl
Mikrowłókna do włosów, włosy doczepiane, preparaty na łysienie.
»  Przeszczep włosów

Zagrożeni łysiną, zaczynamy szukać skutecznych metod jej uniknięcia. I choć zarówno medycyna, jak i kosmetologia usilnie pracują nad wynalezieniem panaceum na utratę włosów, w praktyce okazuje się często, że mimo bogactwa metod i środków łysienie nie zawsze udaje się zahamować. Szukając sposobu na zatuszowanie bezwłosych miejsc, zastanawiamy się nad wyborem peruki, czasami rozważamy możliwość transplantacji.

Wśród wielu metod uzupełniania niechcących odrastać włosów ta ostatnia wydaje się być najlepsza. Przeszczep włosów nie posiada wad sztucznych fryzur, a cieszy zaletami, jakie mogą dać tylko prawdziwe, naturalnie rosnące włosy. Zapewnia efekt podobny do częściowego odwrócenia czasu – włosy nie będą już co prawda tak samo bujne jak przed wypadaniem, ale żywe, rosnące i swoje własne.

Transplantacja włosów, mimo, że testowana w świecie medycznym od dawna, prawdziwymi sukcesami w „rozsadzaniu” włosów cieszy się od relatywnie niedługiego czasu. Sporo bowiem trwało udoskonalanie tej metody do takiego stopnia, żeby jej efekty były trwałe i estetyczne, a proces wzrostu włosa w nowym miejscu nie został niczym zaburzony.

Należy bowiem pamiętać, że przeszczep włosów polega tylko na zmianie miejsca ich rośnięcia, a wskutek zabiegu nie przybywa ani jeden dodatkowy włos. Pacjent jest dawcą dla samego siebie, co niweluje ryzyko odrzucenia mieszków. Pobrane z owłosionego miejsca małe wysepki skórne z mieszkami przenosi się tam, gdzie włosy trwale wypadły. Po zabiegu wrastają w nowe miejsce i podejmują od nowa produkcję włosów.

Jeszcze kilkanaście lat temu po transplantację włosów wyjechać trzeba było za granicę, dziś klinik oferujących tę usługę w Polsce jest coraz więcej. Nadal jednak przeszczep włosów jest uważany za zabieg elitarny. Powodem jest jego relatywnie wysoka cena. Należy sobie jednak zdać sprawę, jakiej precyzji i staranności wymaga poprawne przeprowadzenie przeszczepu i jak dobry daje efekt, żeby zrozumieć, dlaczego coraz więcej osób się na niego decyduje.

Żeby zostać kandydatem do tej operacji, nie wystarczy jednak sama gotowość finansowa. Ponieważ transplantuje się własne włosy, konieczne jest posiadanie ich w ilości wystarczającej do zabiegu. Co więcej, muszą to być włosy, a dokładniej rzecz biorąc: mieszki włosowe, które wykazują aktywność i żywotność. Jeśli komuś zagraża całkowite wyłysienie, powiązane z obumarciem mieszków włosowych, nie nadaje się do zabiegu transplantacji.

Dlatego najczęstszymi klientami klinik włosów są mężczyźni, u których zdiagnozowano łysienie typu androgenowego, czyli zależne od działania hormonów. Ich utrata włosów bowiem, chociaż postępująca, zwykle nie dotyczy potylicznej części głowy, a tam zazwyczaj zostaje dość żywych mieszków, żeby użyć ich do przeszczepu.

Transplantacja włosów dostępna jest naturalnie również dla kobiet. Tym bardziej, że dotyka je częściej albo znaczne przerzedzenie włosów, albo łysienie miejscowe, co daje nadzieję na posiadanie wystarczającej do przeszczepu ilości zdrowych mieszków włosowych. Zabieg ten można bowiem wykorzystać także jako sposób na zagęszczenie włosów czy wypełnienie miejscowych, trwałych ubytków.