Włosy.sos.plPreparaty na wypadanie włosów i łysienie...

Graficzne przedstawienie działania Nanogenu


przed


po
 www.herker.pl
Największa oferta. Wszystkie preparaty Toppik razem. Zagęszczanie włosów różne metody.
 www.mirao.pl
Mikrowłókna do włosów, włosy doczepiane, preparaty na łysienie.
»  Wypadanie włosów

Spójrz w lustro na swoje włosy. Czy wiesz, że one wszystkie kiedyś wypadną? To pewne jak w banku! Ale nie panikuj. Jeśli dobrze pójdzie, możesz tego nawet nie zauważyć. Ten proces przebiega bowiem etapami i nie dotyczy wszystkich włosów naraz. Kiedy jedne z nich znajdują się w fazie wzrostu, inne wchodzą w fazę przejściową, jeszcze inne przechodzą w stan spoczynku i wypadają. Inaczej bowiem niż u większości ssaków, nam natura nie zaprogramowała jednoczesnego linienia wszystkich włosów - wymiana odbywa się ciągle, ale stopniowo.

Codziennie tracisz około stu włosów. To nic strasznego, bo jest ich na głowie średnio tysiąc razy więcej, a rekordziści mają nawet tysiąc pięćset razy tyle. Wypadające włosy to te, których planowy żywot dobiegł końca i wychodzą, robiąc miejsce następnym. Nowe wyrastają z tych samych miejsc co poprzednie - z cyklicznie pracujących mieszków włosowych. Rosną, rozwijają się, aż w końcu i one obumierają i wypadają – i tak w kółko…

A co oznacza, kiedy na grzebieniu zostaje włosów wyraźnie więcej niż dotąd? Albo, co gorsza, na głowie zaczyna ich być widocznie mniej? Powinien to być zawsze powód do zastanowienia – co takiego wydarzyło się w ostatnim czasie, co mogło spowodować nadmierne wypadanie włosów? Czasami przyczyny można określić od razu, niekiedy znaleźć je bywa trudniej. Jeśli wypadanie trwa dłużej, warto poradzić się lekarza, który zleci diagnostykę, ułatwiającą dojście do źródła problemu.


Najczęściej za wzmożonym wypadaniem włosów kryje się któraś z poniższych przyczyn:

mechaniczne uszkodzenia – to w przeważającej mierze skutek niefrasobliwości, często bezkrytycznego poddawania się trendom mody. Noszenie fryzur, które na dłuższą metę nie służą włosom (np. ciasno spleciony kok, wiązany gumką koński ogon) albo poddawanie ich częstemu działaniu silnie działających środków fryzjerskich (trwała, rozjaśnianie, farba, przesuszanie, prostowanie lub skręcanie) może powodować osłabienie, a w konsekwencji wypadanie włosów. Uwaga! Często powtarzane, mogą prowadzić do trwałego uszkodzenia mieszków włosowych.

okresowe osłabienie organizmu – jak sama nazwa wskazuje, pozwala nabrać nadziei, ze proces jest czasowy i w pełni odwracalny. Może się wiązać z porą roku (wiosna, jesień), zbyt monotonną dietą, wyczerpaniem chorobą, wysoką gorączką, długotrwałym stresem, ciążą i połogiem, przyjmowaniem niektórych medykamentów. W tym wypadku wystarczy przeczekać kryzys i wspomóc regenerację organizmu (np. witaminami, suplementami diety)

choroby skóry głowy – nawet niewinny z pozoru łupież może powodować wypadanie włosów. Inne zagrożenia to: grzybica, łuszczyca, egzemy. Trudno je przeoczyć, bo powodują widoczne zaczerwienienie skóry głowy, świąd i uszkadzają naskórek. Z takimi dolegliwościami trzeba niezwłocznie udać się do dermatologa

zaburzenia hormonalne – wyraźnie widoczne zwłaszcza w przypadku mężczyzn i ich łysienia androgenowego. Występują jednak i u kobiet, wymagając – w przeciwieństwie do problemów z testosteronem u panów - specjalistycznego leczenia.

choroby ogólnoustrojowe – tutaj przyczyna utraty włosów leży znacznie głębiej, a ich odrost zależy od usunięcia choroby. Zdarza się w przypadku np. nadczynności lub niedoczynności tarczycy, tocznia, przewlekłych chorób autoimmunologicznych, cukrzycy. Koniecznie leczenie pod nadzorem lekarskim.