Włosy.sos.plPreparaty na wypadanie włosów i łysienie...

Graficzne przedstawienie działania Nanogenu


przed


po
 www.herker.pl
Największa oferta. Wszystkie preparaty Toppik razem. Zagęszczanie włosów różne metody.
 www.mirao.pl
Mikrowłókna do włosów, włosy doczepiane, preparaty na łysienie.
»  Wypadanie włosów fizjologiczne i okresowe

Nie każde wypadanie włosów jest skutkiem choroby, którą trzeba zwalczać. Zastanów się, czy Twoje problemy nie wynikają z przyczyn, jakie zafundowała nam sama natura. Oto najczęstsze powody, które w naturalny sposób przerzedzają fryzury:

„przejściowe” pory roku - to czas naturalnego „przestrajania się” organizmu. Chcemy tego czy nie, podlegamy wpływom środowiska, w którym żyjemy. Przesilenie wiosenne czy jesienne naraża nas na osłabienie, które może przejawiać się wzmożonym wychodzeniem włosów. Organizm chętnie przyjmie naszą pomoc, wspierającą jego naturalne siły obronne. Na rynku jest dostępnych wiele preparatów, zawierających niezbędne pierwiastki, minerały i witaminy, które pomogą skrócić okres naturalnego osłabienia.

rekonwalescencja – okres po chorobie, długotrwałym stresie, wystawianiu na niekorzystne oddziaływanie środowiska, monotonnej lub rygorystycznej diecie, silnym przemęczeniu. Ten stan również wymaga wsparcia, które przyspieszy powrót do równowagi. Dobrze jest poprzedzić je badaniami, które pozwolą stwierdzić, jakie środki okażą się najskuteczniejsze. Właściwie dobrane, wydatnie skrócą czas oczekiwania na poprawę.

ciąża i połóg - wyraźnie silniejsze wypadanie włosów po urodzeniu dziecka często wpędza młode mamy w popłoch. Niepotrzebnie. Powodem tego stanu rzeczy są ciążowe hormony, które powstrzymują naturalne wypadanie włosów. Kiedy przestają działać, włosy „nadrabiają” zaległości i wychodzą – te, które właśnie powinny oraz te, które nie wypadły we właściwym czasie. Po ustabilizowaniu się poziomu hormonów włosy wracają do stanu sprzed ciąży. Stan ten nie wymaga ingerencji lekarskiej.

fizjologiczne wypadanie włosów - dotyczy najczęściej niemowląt i osób w podeszłym wieku. U tych pierwszych około pierwszego roku życia włosy ulegają naturalnej wymianie – wychodzą dotychczasowe i rosną nowe. Nie ma więc powodu do niepokoju, gdy u dziecka w tym wieku głowa zaczyna wyraźnie tracić włosy - wkrótce pojawią się następne. Starzenie natomiast prowadzi do osłabienia mieszków włosowych, które staja się mniej wydolne i niestety jest to zjawisko trwałe. Proces ten zaczyna się zwykle około 60. roku życia.

wpływ czynników zewnętrznych - słońce, wiatr, woda - czyli to, co nas otacza. W kontrolowanych dawkach działają na włosy znakomicie, pobudzając je do zdrowego wzrostu. W nadmiarze - mogą im zaszkodzić. Nawet tak banalna sytuacja, jak kąpiel w basenie, wiąże się z koniecznością późniejszego umycia głowy - uzdatniana woda, poddawana działaniu środków chemicznych, wysusza i osłabia włosy. Podobnie działa długotrwałe opalanie, które wymaga stosowania specjalnych kosmetyków nie tylko na skórę, ale i na włosy.

niewłaściwa pielęgnacja - pod tym określeniem kryje się i zaniedbanie, i przesadna troska o włosy. Pierwsze związana jest często z brakiem trwałych nawyków higienicznych, na przykład zbyt rzadkim myciem głowy. Najpierw jest to problem estetyczny, później może przerodzić się w zdrowotny. Druga dotyczy stosowania nadmiernej ilości nieprzemyślanie dobranych środków do pielęgnacji włosów oraz częste poddawanie się obciążającym zabiegom fryzjerskim. Na szczęście skutki niewłaściwej pielęgnacji są najczęściej odwracalne, bo z reguły dotyczą samego włosa, nie niszcząc mieszków włosowych.