Włosy.sos.plPreparaty na wypadanie włosów i łysienie...

Graficzne przedstawienie działania Nanogenu


przed


po
 www.herker.pl
Największa oferta. Wszystkie preparaty Toppik razem. Zagęszczanie włosów różne metody.
 www.mirao.pl
Mikrowłókna do włosów, włosy doczepiane, preparaty na łysienie.
»  Chorobowe wypadanie włosów

Zdecydowana większość problemów z przerzedzaniem włosów dotyka mężczyzn. Co gorsza, jest to wypadanie trwałe, przechodzące w łysienie. I chociaż stres spowodowany powiększającymi się zakolami bywa bardzo silny, taka utrata włosów… nie jest uznawana za stan chorobowy. Tendencja do męskiego łysienia jest zazwyczaj uwarunkowana genetycznie i choć próbuje się zwalczać jej skutki, nie da się skutecznie „przeprogramować” odziedziczonych po przodkach predyspozycji.

Łysienie androgenowe, będące następstwem zaburzeń hormonalnych, może dotykać również kobiety. Jest wtedy jednoznaczną nieprawidłowością, która podlega leczeniu przez endokrynologa. Przykładem takiej dolegliwości jest zespół policystycznych jajników, skutkujący też zaburzeniami miesiączkowania i niepłodnością. Leczenie polega na przywróceniu właściwych proporcji między poziomem żeńskich i męskich hormonów. Te terapie, choć długotrwałe, zazwyczaj bywają skuteczne.

Część problemów z włosami zaczyna się tuz przy nich i dotyczy chorób skóry głowy. Najbardziej powszechne to:
- łupież
- egzemy
- łuszczyca
- grzybice
- łysienie plackowate
- liszaj
- ropne zapalenie mieszków włosowych


Częściej jednak stan włosów jest barometrem, który ukazuje ogólniejszy stan zdrowia – wtedy wypadanie włosów jest tylko skutkiem choroby, która toczy się głębiej. Do schorzeń ogólnych, które mogą skutkować utratą włosów należą:
- dolegliwości tarczycy
- choroby nadnerczy
- uszkodzenia wątroby
- zaburzenia hormonalne (choroby przysadki, jajników)
- anemia
- ostre choroby gorączkowe
- toczeń rumieniowaty
- przewlekłe infekcje
- choroby metaboliczne (cukrzyca)
- zatrucia metalami ciężkimi (tal, arsen)
- nerwice i choroby o podłożu psychicznym, np. nawykowe wyrywanie włosów (trichotillomania)


Niekiedy wypadanie włosów następuje już po ustąpieniu choroby i jest wtedy tylko jej następstwem. Tak bywa w przypadku okresu rekonwalescencji, po długotrwałych kuracjach silnymi lekami, wzmożonym stresie, poważnych zabiegach chirurgicznych lub dużej utracie krwi.

W każdym przypadku chorobowej utraty włosów należy skonsultować się z lekarzem, który zleci dokładne badania, umożliwiające szybką i trafną diagnozę, co gwarantuje właściwą terapię. Choroby nieleczone mogą się bowiem przyczynić to trwałej utraty włosów.