Włosy.sos.plPreparaty na wypadanie włosów i łysienie...

Graficzne przedstawienie działania Nanogenu


przed


po
 www.herker.pl
Największa oferta. Wszystkie preparaty Toppik razem. Zagęszczanie włosów różne metody.
 www.mirao.pl
Mikrowłókna do włosów, włosy doczepiane, preparaty na łysienie.
»  Zagęszczanie mikrowłóknami

W poszukiwaniu środka, który szybko i wyraźnie pomógłby wszystkim chętnym odzyskać bujną fryzurę, wynaleziono tuszowanie przerzedzeń keratynowymi mikrowłóknami. Jest to prosta metoda, której stosowanie pozwala cieszyć się wizualnie gęstszymi, grubszymi włosami bez żadnych skomplikowanych zabiegów.

Mikrowłókna zbudowane są z keratyny, czyli białka, biorącego udział w naturalnym tworzeniu się rosnącego włosa. Laserowo pocięta na mikroskopijne włókna poddawana jest jeszcze dwóm zabiegom – koloryzacji i pokrywania substancjami elektrostatycznymi. Nadawanie włóknom barwy powoduje, że można je dobrać do własnego koloru włosów. Fakt, że są naładowane elektrostatycznie powoduje zaś ich lepsze przyczepianie się do powierzchni ludzkich włosów.

Keratynowe drobinki pakowane są do specjalnych pojemników, które nie niwelują efektu elektrostatyczności mikrowłókien. Stąd można je wygodnie i bezpiecznie aplikować na swoje włosy. Ze względu na rozmiar i rodzaj budulca są niewidocznym gołym okiem uzupełnieniem fryzury, stwarzając jednocześnie wrażenie dużo większej ilości włosów. Efekt ten uzyskuje się od razu po zastosowaniu preparatu.

Żeby mikrowłókna dobrze rozprowadziły się na włosach, wczesuje się je szczotką lub wciera palcami. Można je stosować do tuszowania prześwitów albo do zagęszczania całej powierzchni włosów. Dlatego dobrze nadają się zarówno dla osób z problemem nadmiernego wypadania włosów, jak i dla tych, którzy po prostu chcą poprawić wygląd swojej naturalnej fryzury.

Preparaty keratynowe są łatwe w aplikowaniu i trwałe w użyciu. Dobrze trzymają się włosów, co sprawia, że nie trzeba się obawiać ich spadania nawet podczas wiatru czy intensywnej aktywności fizycznej. Usuwa je dopiero mycie głowy, a po wysuszeniu włosów można je zastosować znowu. Jeśli przy nakładaniu zostawiły ślady na ubraniu lub umywalce, wystarczy je strzepnąć lub zetrzeć.

Dobrej jakości mikrowłókna nie stwarzają ryzyka uczulenia. Ze względu na ich trwałą koloryzacje nie trzeba się również obawiać, że zaczną farbować. Można więc spokojnie używać jasnych ubrań czy spać bez ich spłukania, bo nie przebarwiają innych przedmiotów. Dobrze też, żeby włókna nie były matowe – wtedy lepiej spełniają swoje zadanie, dodając naturalnym włosom blasku. Decydując się na zakup preparatu, warto więc zadbać o to, żeby nabywać go z renomowanego źródła, które udziela gwarancji na swoje produkty.

Stosowanie zagęszczających mikrowłókien nie zamyka drogi do innych sposobów dbania o stan fryzury. Można równolegle stosować środki na porost włosów, nacierania, aplikować substancje odżywcze. Preparaty keratynowe stosuje się wówczas jako ostatnie, na zakończenie codziennej pielęgnacji włosów. Te dobrej jakości zalecane są również przez lekarzy dermatologów, nie obciążają bowiem włosów i nie kolidują z innymi kuracjami.