Włosy.sos.plPreparaty na wypadanie włosów i łysienie...

Graficzne przedstawienie działania Nanogenu


przed


po
 www.herker.pl
Największa oferta. Wszystkie preparaty Toppik razem. Zagęszczanie włosów różne metody.
 www.mirao.pl
Mikrowłókna do włosów, włosy doczepiane, preparaty na łysienie.
»  Zagęszczanie poprzez dopinki na klipsach

Posiadacze zbyt rzadkich lub zbyt krótkich włosów mają do wyboru sporo metod, którymi można szybko poprawić ich prawdziwe fryzury. Jedna z prostszych to użycie dopinek na klipsach lub spinkach. Jest to ulepszona wersja tresek, która w prosty i bezpieczny, a zarazem niewidoczny z zewnątrz sposób skutecznie zwiększa objętość włosów.

Zaletą tej metody jest jej prostota i niewysoki koszt. Wystarczy kilka dopinek, żeby wyraźnie zagęścić lub wydłużyć włosy. Tak samo jak przy innych wypełnieniach, można wybierać między włosami naturalnymi różnego rodzaju a syntetycznymi. Dopinki takie dobiera się pod naturalny kolor włosów albo wybiera celowo inną barwę, osiągając przez to dodatkowy efekt ozdobny.

Dodatkowe włosy mocuje się na głowie za pomocą małych, niewidocznych po uczesaniu spineczek lub klipsów. Można je zakładać na krótko (na przykład na imprezę), albo nosić cały dzień. Przed snem należy je wypiąć, żeby zamknięcia nie uciskały głowy. Ściąga się je również do mycia. Pielęgnacja dopinek zależy od materiału, z którego zostały wykonane. Jeśli są to naturalne włosy, można je bezpiecznie kręcić albo modelować, a nawet farbować. Nie zaleca się tylko ich rozjaśniania.

Sporym ułatwieniem jest fakt, że nieskomplikowany sposób mocowania dopinek pozwala na zakładanie ich bez pomocy fryzjera.. Wystarczą do tego taśma z włosami i grzebień do tapirowania, bo pasma wpina się w natapirowane kosmyki blisko skóry. Taśma między klipsami musi być dobrze naciągnięta, żeby nie zwisała. Podobnie łatwy jest „demontaż” dopinek. Ważne tylko, aby przed zdjęciem każdy klips rozpiąć, nie szarpiąc włosów.

Metoda mocowania tresek na klipsach nie niszczy własnych włosów i pozwala wielokrotnie wykorzystywać te same dopinki. Ponieważ są one mocowane na taśmie, łatwiej uchronić je przed splątaniem i wygodniej myć. Wymagają stosowania kosmetyków podobnie jak włosy naturalne, a jeśli są syntetyczne, powinny być pielęgnowane zgodnie z zaleceniami producenta. Właściwie traktowane, mogą służyć długo i za każdym razem dawać oczekiwany efekt zadbanej, gęstszej fryzury.

Istnieje jeszcze jedna, podobna metoda mocowania włosów na taśmie, która jest równie prosta w stosowaniu, ale nie wymaga użycia klipsów ani spinek. Nazywa się tape on – tape off i polega na doklejaniu dopinek dwustronnie klejącą taśmą. Ten sposób również gwarantuje dyskretne i mało widoczne połączenie, przykrywane dodatkowo pasmami własnych włosów.

Taśmy tape on – tape off zdejmuje się z głowy za pomocą specjalnego neutralizatora, który powoduje odklejenie się taśmy. Jego skład chemiczny został tak opracowany, żeby nie miał szkodliwego wpływu na rosnące włosy. Ściąganie dopinki mocowanej klejącą taśmą, podobnie jak innych sztucznie dodawanych włosów, wymaga również staranności i delikatności.