Włosy.sos.plPreparaty na wypadanie włosów i łysienie...

Graficzne przedstawienie działania Nanogenu


przed


po
 www.herker.pl
Największa oferta. Wszystkie preparaty Toppik razem. Zagęszczanie włosów różne metody.
 www.mirao.pl
Mikrowłókna do włosów, włosy doczepiane, preparaty na łysienie.
»  Zagęszczanie poprzez zgrzewanie

Zagęszczanie poprzez zgrzewanie to jedna z popularniejszych metod „rozmnażania” włosów.

Przy jej wykonywaniu używa się specjalnych fryzjerskich zgrzewarek. Ten sposób zaleca się zwłaszcza osobom, które mają przesuszone i kruche włosy, ponieważ doczepiane kosmyki kończą się łuską keratynową. Jej skład, podobny do naturalnego budulca włosa, poddany działaniu ciepła nie tylko skleja nowe włosy ze starymi, ale i odżywia je. Dzięki temu uzyskujemy podwójny efekt - włosy stają się gęstsze i wzmocnione. Inne środki łączące to wosk lub lateks.

Rozpuszczona pod działaniem zgrzewarki końcówka rozpuszcza się i łączy nowy kosmyk. Jest on tak dobrany kolorystycznie i jakościowo do rosnących włosów, żeby być do nich jak najbardziej podobny. Bezbarwna keratyna tworzy dyskretne, ale bardzo trwałe połączenie, które gwarantuje dobre trzymanie nowym włosom. Zgrzew, będąc praktycznie niewidocznym, zapewnia im komfort wygodnego noszenia.

Do uzupełniania wybiera się włosy tak samo, jak w przypadku peruki. Fryzjerzy dysponują kosmykami syntetycznymi wysokiej jakości albo włosami naturalnymi, które dzielą się na kilka rodzajów, w zależności od regionu pochodzenia. Najpopularniejsze są włosy azjatyckie, najdroższe – słowiańskie. Te pierwsze wymagają najczęściej zabiegu odbarwiania, te ostatnie zaś, ze względu na pochodzenie z naszej części Europy, nie przechodzą chemicznego upodabniania, co zwiększa ich trwałość.

Aby cały zabieg dobrze się udał, należy się właściwie do niego przygotować. Najważniejsze jest bardzo dokładne umycie włosów, żeby pozbawić je resztek stosowanych zwyczajowo kosmetyków. Najlepiej użyć do tego specjalnego szamponu z peelingiem.

Równie istotne jest dokładne wysuszenie włosów przed zagęszczaniem, ponieważ mocowane na ciepło kosmyki nie utrzymałyby się na wilgotnych włosach. Nie robi się również tego zabiegu na świeżo farbowanej lub ondulowanej fryzurze. Wskazane jest wtedy odczekanie kilku dni, żeby użyte wcześniej środki chemiczne nie weszły w reakcję z substancją klejącą podczas zgrzewania.

Po kilku miesiącach - w zależności od indywidualnego tempa odrostu włosów – kiedy łączenie zaczyna być widoczne, doczepione włosy należy usunąć. Do tego celu używa się specjalnego płynu, rozpuszczającego keratynę, który nie niszczy naturalnych włosów. Po tym zabiegu można praktycznie od razu zagęścić lub przedłużyć fryzurę od nowa, używając do tego celu uprzednio zdjęte włosy.

Charakterystyczne jest, że świeżo po zdjęciu dodatkowych włosów ma się wrażenie ich bardzo wyraźnego ubytku. Wynika to nie tylko z faktu odczepienia sztucznie dodanych kosmyków. Dodatkowo bowiem usuwane zostaną te naturalne włosy, które uległyby wcześniej fizjologicznemu wypadnięciu, a nadal trzymały się głowy, zatrzymane rozpuszczoną keratyną.

Metoda zgrzewania włosów ma jeszcze kilka odmian, różniących się od siebie szczegółami wykonania albo formą doczepiania kosmyków. I tak używa się taśm z włosami, pistoletu klejowego albo łączy klejenie z metodą mikroringów (specjalnych obrączek w kolorze włosów, zaciskających nowe kosmyki na naturalnie rosnących włosach).

Włosy zagęszczane na ciepło są w zasadzie nietrudne w pielęgnacji, należy tylko pamiętać, żeby traktować je delikatnie. Myje się je w letniej wodzie, ruchami od góry do dołu, bez pocierania. Zaleca się stosowanie specjalnych odżywek, których jednak nie wolno wcierać w miejsca, gdzie włosy zostały łączone. Czesanie i układnie włosów zagęszczonych lub przedłużonych również nie jest skomplikowane, trzeba tylko unikać szarpania i plątania kosmyków.