Włosy.sos.plPreparaty na wypadanie włosów i łysienie...

Graficzne przedstawienie działania Nanogenu


przed


po
 www.herker.pl
Największa oferta. Wszystkie preparaty Toppik razem. Zagęszczanie włosów różne metody.
 www.mirao.pl
Mikrowłókna do włosów, włosy doczepiane, preparaty na łysienie.
»  Zagęszczanie włosów

Natura nie dla wszystkich jest jednakowo łaskawa. To, co jedni dostają od niej gratis, inni muszą zdobywać sporym wysiłkiem. Ta reguła sprawdza się również przypadku włosów. Właściciele bujnych i zdrowych fryzur nie przypuszczają nawet, ile zabiegów może kosztować utrzymanie włosów w dobrym stanie. Szukając pomocy, można korzystać z pomocy medycyny i kosmetologii, które oferują sporo metod na polepszenie stanu włosów.

Jednym z takich sposobów jest zagęszczanie włosów. Kiedyś popularnym wyjściem było zakładanie dużych dopinek i tresek, maskowanych mniej lub bardziej udanie własną czupryną. Dzisiejsza oferta zagęszczania, choć nie odżegnuje się od starych metod, pozwala na stworzenie prawie doskonałego złudzenia posiadania własnych, starannie wypielęgnowanych włosów.

Żeby skorzystać z usługi zagęszczania lub przedłużenia włosów nie trzeba być w sytuacji podbramkowej. Częściej nawet powodem takiej decyzji są względy czysto estetyczne i chęć uatrakcyjnienia lub odmiany wizerunku. Dzięki takiej metodzie można bowiem szybko „ulepszyć” naturę, poprawić swój image i samopoczucie.

Dlatego też z propozycją zagęszczania i przedłużania włosów wychodzą głównie salony fryzjerskie, gdzie przeważają klienci, którzy są w stanie sporo zrobić dla swojego dobrego wyglądu. Wbrew pozorom, nie są to tylko kobiety – coraz częściej i mężczyźni korzystają z dobrodziejstwa szybkiego i skutecznego sposobu na uzyskanie optycznie gęstszych, zdrowych włosów.

Warunkiem skorzystania z takiej możliwości jest posiadanie własnych włosów – to one są bowiem bazą, do której „dokleja się” nowe kosmyki. Te dodatkowe mogą być – według uznania klienta – albo naturalne, albo syntetyczne. Kolorem i grubością dobiera się je tak, żeby jak najbardziej przypominały włosy już rosnące. W ten sposób można zarówno przedłużać, jak i zagęszczać naturalną fryzurę, ewentualnie wybrać obie opcje jednocześnie.

Istnieje kilka sprawdzonych metod „dodawania” nowych włosów. Najczęściej jest to zgrzewanie lub dopinanie – włosy przyczepia się do własnych, blisko skóry głowy. Po zamocowaniu można je pielęgnować podobnie jak swoje, nowa fryzura posiada kilkumiesięczną gwarancję trwałości, a po tym czasie – kiedy łączenia na rosnących włosach zaczynają już być widoczne – można je zdjąć i zabieg powtórzyć.

Zagęszczanie włosów powoduje, ze fryzura nabiera objętości i puszystości, włosy zaczynają „żyć” i dają się lepiej układać, jest ich optycznie wyraźnie więcej. Dla takiego efektu wiele osób decyduje się poświęcić od kilkudziesięciu do kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych - w zależności od metody, rodzaju i ilości użytego materiału.

Zagęszczanie włosów można też uzyskać w inny sposób – korzystając z nakładanej na głowę silikonowej mikroskóry. Stosuje się ją jednak częściej w przypadku wyraźniejszych ubytków, nie wymaga bowiem posiadania dużej ilości swoich włosów.

Jeszcze inna, zupełnie nieinwazyjna metoda zagęszczania to użycie preparatów, zawierających keratynowe mikrowłókna. Rozpylone na włosy, przyczepiają się do nich, tworząc wrażenie bujniejszej fryzury. Ich zaletą jest natychmiastowy efekt i relatywnie niewysoka cena, wadą – konieczność częstego powtarzania tego zabiegu. Ze względu jednak na łatwość stosowania i dobry efekt są atrakcyjną propozycją dla wszystkich, którzy chcieliby szybko i efektywnie zamaskować rzadkie włosy .